Bernstein Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Bernstein Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!
Bernstein Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bernstein Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

Wall Street’in devlerinden Bernstein, Bitcoin’in (BTC) yıl sonuna kadar 70.000 dolara ulaşacağını söyledi.

Bitcoin (BTC) 2024 yılına oldukça temkinli bir başlangıç ​​yaptı. 2023 yılının son çeyreğinde Bitcoin ETF spot ticaret programı sayesinde fiyatı artan BTC, yeni yılın başında bir düzeltme ve satış kârı gördü. Piyasanın temkinli ilerlediği Ocak ayının ardından tüm gözler yeni gelişmelere çevrildi.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin halving yöntemi BTC’ye yönelik beklentileri artırmaya başladı. Sektörden pek çok isim iyimser görüşler dile getirdi. Wall Street’in devlerinden Bernstein, Bitcoin’in yıl sonuna kadar 70.000 dolara ulaşacağını söylüyor.

Bitcoin (BTC) İçin Beklentiler Yüksek

Kripto para piyasası bir sonraki dönüm noktasını ararken Bitcoin (BTC) 46.000 dolara yükseldi. Kripto para yatırımcıları Bitcoin yarılanmasının itici güç olacağına inanıyor. BTC fiyatı henüz 50.000 doları aşmadı.

Kripto para piyasasında çalkantılı zamanlar sektör uzmanlarının görüşleri sayesinde şekillenmeye başladı. Bitcoin Spot ETF Gündemi sonrasında birçok isim BTC’nin fiyatının artmaya başlayacağını iddia etmeye başladı.

Bernstein analistleri Gautam Chhugani ve Mahika Sapra yeni bir araştırma raporu yayınladılar. Analistler, yakın zamanda onaylanan Bitcoin spot ETF’lerinin etkisinin BTC’yi artıracağını söylüyor. Analistler raporda şu ifadeleri kullandı:

“Bilinen sonlu bir arz eğrisine sahip bir emtiada, bu ölçekteki herhangi bir artan satın alma talebi, fiyat açısından önemli hale gelecektir. ETF’ler hâlâ toplam arzın yüzde 3,5’ini oluşturuyor ve Bitcoin’in yüzde 12’sinden fazlası hâlâ borsalarda duruyor, ancak satış baskısının modellenmesinin daha kolay olduğu göz önüne alındığında önemli olan net artan taleptir.”

Bernstein analistleri ayrıca Bitcoin yarılanmasını da tartışıyor. Analistler, madencilerin %15’inin bir sonraki yarılanmada maliyetleri düşüreceğini söylüyor. Ancak analistlere göre bu duruma rağmen madencilik sektöründe rekabet artacak.

Analistlerin piyasa gelişiminin en önemli temeli makroekonomik ortamdır. Analistler bu yıl makroekonomik ortamın BTC için olumlu olacağını söylüyor. Tüm bu yorumların ardından Bernstein yıl sonu BTC hedefini 70.000 dolar olarak belirledi.

Bernstein Analistlerinden Bitcoin (BTC) Fiyat Tahmini!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!