ARK Invest’ten 100 Milyon Dolarlık Satış!

ARK Invest’ten 100 Milyon Dolarlık Satış!
ARK Invest’ten 100 Milyon Dolarlık Satış!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ARK Invest’ten 100 Milyon Dolara Yakın Büyük Coinbase Satışı!

ARK Invest, Coinbase’de belirgin bir satış dalgası yaşadı; bu sırada birçok analist firması fikrini değiştirdi ve hatta karşıt raporlar yazdı. En büyük Coinbase hissesine sahip fon şirketlerinden biri olan ARK Invest, Cuma günü 90 milyon dolar değerinde COIN hissesi sattı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Coinbase ve Tesla gibi teknoloji hisselerini satın almasıyla bilinen ARK Invest, yeniden büyük ölçekte hisse satışına başlamış gibi görünüyor. Şirket, özellikle kasım ve aralık aylarında güçlü COIN satışları gerçekleştirerek bu kez son dönemin en önemli satışlarından birine imza attı.

Cathie Wood liderliğindeki şirket, tek seferde 90 milyon dolar değerinde COIN hissesi sattı. Satış; Bu, ARK İnovasyon ETF (ARKK), ARK Next Generation Internet ETF (ARKW) ve ARK Fintech Innovation ETF (ARKF) aracılığıyla yapıldı.

Hisseler Yeniden Yükseliyor

2022 sonlarında yaşanan fiyat düşüşü sırasında COIN hisselerini 30 dolar civarında satın alan ARK, geçen yıl kârlı satışlarla adından söz ettirmişti. Şirketin, SEC’in Coinbase’e karşı şikayette bulunmasından bir gün önce, Mart 2023’te büyük satışlar elde ettiği biliniyor.

Analistlerin Kafası Karışık!

Teknoloji hisselerindeki yükseliş Coinbase’e eşlik ederken analistler bambaşka raporlar yazmaya devam ediyor. Örneğin KBW, en son 93$ olarak belirlenen fiyat tahminini 160$’a çıkardı. Canaccord Genuity ve Wedbush gibi şirketler de COIN fiyat tahminlerini artırdı.

Ancak JPMorgan analistleri perşembe günü Coinbase’in kazanç raporunun ardından kritik bir rapor yazdı ve şirketin tamamen şeffaf olmadığını söyledi. Mizuho ayrıca 60 dolarlık bir fiyat tahmini verdi ve mevcut hisse senedi fiyatının üçte birini hedefledi.

Coinbase Cuma günü yaklaşık %30 artış göstererek haftayı 180 dolardan kapattı. 2022 kripto para krizi sırasında hisse senedi 30 dolara düştü. ABD piyasaları Başkanlar Günü nedeniyle bugün kapalı olacak.

ARK Invest’ten 100 Milyon Dolarlık Satış!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!