ARK Invest Tüm GBTC Hisselerini Satıp Bitcoin ETF’i Aldı

Bitcoin (BTC) İçin Kritik Diyen Analist Bu Tarihi Verdi!
Bitcoin (BTC) İçin Kritik Diyen Analist Bu Tarihi Verdi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ARK Invest Tüm GBTC Hisselerini Satıp Bitcoin ETF’i Aldı

Kripto para şirketlerine ve teknoloji ürünlerine yatırım yapmasıyla tanınan ARK Invest, GBTC varlıklarının tamamını satarak 100 milyon dolarlık Bitcoin vadeli işlem ETF’si satın aldı. Uzmanlar, satın alımın Bitcoin Spot ETF kararı öncesinde şirketin ETF ürünleri için ileriye doğru atılmış stratejik bir adım olduğunu söylüyor.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Cathie Wood liderliğindeki ARK Invest, GBTC varlıklarının tamamını sattı. Şirket bir süredir Coinbase hisseleriyle birlikte GBTC hisselerini de satıyordu aynı zamanda Grayscale Bitcoin fonundaki tüm varlıkları da iptal etti.

100 Milyon Dolar İle BITO Alındı

ARK Invest, GBTC hisselerinden elde edilen fonlarla, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük vadeli Bitcoin ETF ürünü olan ProShares Bitcoin Strateji ETF’sini (BITO) satın aldı.

Bloomberg analisti Eric Balciunas, satın almayı bir geçiş hamlesi olarak nitelendirdi.

“Bugün ARK Invest, bir ay öncesine kadar ARKW fonunun en büyük holdingi olan GBTC pozisyonunda kalan tüm varlıkları sattı. BITO bundan yarı fiyatına, yaklaşık 100 milyon dolara satın alındı. Bu, fonunuzu korumak için bir geçiş aşamasıdır.” Bitcoin yatırımı… ARK şu anda en büyük BITO holding şirketi ancak yukarıda da belirttiğimiz gibi bu tür şirketler geçiş aşamasında likidite fazlası olan ETF’leri satın alacaklar.

“ARKB’nin Fonlanması ve Güçlendirilmesi İçin Kullanılabilir”

Balchunas ayrıca bunun ARK Invest’in Bitcoin ETF’sini güçlendirmeye yönelik bir hamlesi olabileceğini açıklayan daha önceki bir tweet’i de paylaştı.

“Aslında bunu bir ay önce tahmin etmiştik ve bunun akıllıca bir hareket olduğunu düşünüyoruz. “Bu, ETF’mizi güçlendirmek ve yatırımcılarımızı korumak için iyi bir adım…”

İki Bloomberg ETF analisti Balchunas ve James Seifert, yaklaşık bir ay önce bir raporda ARK Investments’ın GBTC hisselerini satarak ARK 21 hisseli Bitcoin ETF’yi (ARKB) Bitcoin ETF yarışının zirvesine çıkardığını yazmıştı.

ARK Invest Tüm GBTC Hisselerini Satıp Bitcoin ETF’i Aldı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!