Analistten Bitcoin (BTC) İçin Volatilite Uyarısı!

Analistten Bitcoin (BTC) İçin Volatilite Uyarısı!
Analistten Bitcoin (BTC) İçin Volatilite Uyarısı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Analistten Bitcoin (BTC) İçin Volatilite Uyarısı!

Bitcoin (BTC) nihayet Ocak ortasından bu yana ilk kez 45.000 dolar sınırını aştı ve bu yeniden canlanma yatırımcılar arasında iyimserliğe yol açtı. Hatta bazı yatırımcılar 50.000 dolara olası bir yükselişi bile bekliyorlar.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Uzmandan Bitcoin’e Volatilite Uyarısı

The Chart Guys’ın kurucusu ve CEO’su Dan McDermitt, Scott Melker ile bu rallinin sonuçlarını inceledi. İyimser görüşlerini piyasadaki iyimser yatırımcılarla paylaşıyor. McDermitt, fiyatın yaklaşık iki haftadır günlük grafikte yatay hareket ettiğine dikkat çekiyor. Uzman, aylardır görülen en dar aralık olarak tanımlanan bu istikrar döneminin bir kırılmanın yaklaştığının sinyalini verdiğini de belirterek, açıklamasında şunları söyledi:

İster boğa ister ayı olsun bu aralıkta bir kırılmanın yaklaştığını biliyoruz ve buna hacim ve volatilite de eşlik edecek.

McDermitt, Bitcoin’de %10’luk yükseliş eğilimi ihtimalinin eskisi kadar yaygın olmasa da bu zamanlarda yatırım stratejisinin hala önemli olduğunu açıkladı ve şunları vurguladı.

Eğer bir boğa molası alacaksam, tam olarak bunun gibi gerçekten sıkı, aralıkları kıran bir boğa olmalı.

Bitcoin’de Güncel Veriler

Bitcoin son zamanların en yüksek seviyelerini hemen geçemese bile McDermitt, piyasanın muhtemelen son düşük seviye olan 38.500 doların üzerindeki haftalık düşük seviyeleri arayacağını ileri sürdü. McDermitt’e göre yatırımcılara sorulan soru, piyasanın Şubat ayında daha fazla yükseliş hacmi mi yoksa daha fazla istikrar mı görmeye devam edeceğiz. Analiste göre önümüzdeki hafta veya bir buçuk hafta, her birinin olasılığının belirlenmesinde çok önemli olacak.

Chart Guy, temel bir piyasa göstergesi olarak 12 günlük üstel hareketli ortalamanın (EMA) önemini vurguluyor. Ona göre boğalar her testte bu seviyeyi korumaya devam ettiği sürece piyasa istikrara kavuşacak. McDermitt ayrıca piyasa olasılıklarını değerlendirmek için işlem hacmini izlemenin öneminin de farkında. Özellikle Coinbase ve son zamanlarda borsada işlem gören fon (ETF) performansı bağlamında piyasa hacmi eğilimlerine daha fazla dikkat ediliyor.

 

Analistten Bitcoin (BTC) İçin Volatilite Uyarısı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!