Altcoin Sezonunu Ufukta Görüyor; Satın Almak İçin 3 Jeton

Altcoinlerdeki Düşüşün Sebebi Nedir?
Altcoinlerdeki Düşüşün Sebebi Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto Twitter Etkileyicileri Altcoin Sezonunu Ufukta Görüyor; Satın Almak İçin 3 Jeton

Kripto Twitter etkileyicileri altcoin sezonunu ufukta görüyor; satın almak için 3 jeton
Kripto Twitter Etkileyicileri Altcoin Sezonunu Ufukta Görüyor; Satın Almak İçin 3 Jeton

Bitcoin ( BTC ) liderliğindeki genel kripto para piyasası , artan kurumsal ilgiden destek aldıktan sonra yakın zamanda konsolide oldu. Bilhassa, Bitcoin rahat bir şekilde 30.000$’ın üzerine çıkarken, dikkatler altcoinlere ve onların sermaye akışını çekme ve Bitcoin’in hakimiyetine meydan okuma potansiyellerine kaydı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Bu bağlamda, birkaç kripto para birimi analisti, teknik göstergelerin yakın bir altcoin patlamasına işaret ettiğini öne sürdü . Örneğin, 9 Temmuz’da, el_crypto_prof olarak da bilinen takma adlı kripto analisti Mustache , altcoinlerin şu anda önemli “gönderme potansiyeline” sahip olduğunu tweetledi . Analist, mevcut piyasa durumunun önceki döngüye benzediğine dikkat çekti.

Analize göre, mevcut altcoin piyasa değeri, 2021 boğa koşusu sırasında çıpa görevi gören değerleri yeniden test etti.

“Bana sorarsanız, altcoinlerin mutlak bir “gönderme potansiyeli” var. Son döngüyle olan benzerlikler etkileyici, değil mi?” dedi analist.

Kripto toplam piyasa değeri tablosu. Kaynak: TradingView
Kripto toplam piyasa değeri tablosu. Kaynak: TradingView

Benzer şekilde, CryptoFaibik takma adlı başka bir analist, tarihsel Bitcoin kripto piyasası hakimiyetine dayalı olarak bir altcoin rallisinin gelmekte olduğunu öne sürdü . Bu durumda, analiz, hakimiyetin muhtemelen küçülmekte olduğunu ve yatırımcıların altcoinlere para yatırdığını gösteriyor.

Bitcoin piyasa değeri hakimiyet tablosu. Kaynak: TradingView
Bitcoin piyasa değeri hakimiyet tablosu. Kaynak: TradingViewBitcoin piyasa değeri hakimiyet tablosu. Kaynak: TradingView

Dogecoin (DOGE)

Meme parası, genel piyasa eğilimlerine uygun olarak, durgun bir değerleme karşısında direnç göstererek istikrarlı bir pozisyon sürdürdü. Bununla birlikte, son haftalarda Dogecoin ( DOGE ) için kayda değer bir olay yaşandı ve kısa bir dalgalanma yaşadı ve dört hafta sonra ilk kez 0,07 doları aştı. Bu dalgalanma, 2023’te tanık olunan dijital varlığın en büyük açığa satışından hemen sonra geldi.

Bu olumlu gelişmeye rağmen, DOGE ile ilgili tartışmalar ve genel ilgi nispeten düşük kaldı. Bir kripto ve blockchain analitik platformu olan Santiment, bunu 4 Temmuz’da bildirdi .

Dogecoin’in 2021’de önemli rallilere yol açan artan ilgi topladığı geçmiş örnekleri göz önünde bulundurarak, yatırımcılar, altcoin sezonunda DOGE’yi yeni zirvelere taşımak için gelişmiş ağ geliştirme gibi faktörlerden yararlanmayı umuyor.

Ek olarak, Finbold tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor , bir kripto izleme ve analiz platformu olan PricePredictions’ın 31 Temmuz 2023’e kadar Dogecoin için 0,067428 $’lık bir fiyat öngörmek için gelişmiş makine öğrenimi algoritmalarını kullandığını vurguladı . kayıplar %2’nin üzerinde.

DOGE yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
DOGE yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Litecoin (LTC)

Son haftalarda, Litecoin ( LTC ) fiyat hareketinde iniş ve çıkışların bir karışımını yaratan bir dizi dalgalanma yaşadı. Varlık, halving olayı beklentisiyle dikkat çekiyor ve LTC gözlerini kritik 100 dolarlık direnç bölgesine dikiyor.

Etkinlik yaklaştıkça, Litecoin’in zincir üstü metriklerinde yaklaşan bir ralli olasılığını gösteren önemli değişiklikler oldu. Dikkate değer bir gelişme , zincir üstü kripto analiz platformu Santiment tarafından Temmuz ayı başlarında bildirildiği üzere, Litecoin için milyoner adreslerinin sayısındaki tutarlı artıştır . Bu, halving olayını çevreleyen artan beklentiye katkıda bulunuyor.

2023 Litecoin halving, blok ödülünü 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşürecek şekilde ayarlandı. Bu tür kıtlık odaklı mekanizmalar, genellikle yüksek yatırımcı ilgisi yaratır ve önemli fiyat hareketlerini tetikler.

Eşzamanlı olarak, LTC, özellikle ödemelerde olmak üzere çeşitli kullanım durumlarında artan bir benimseme gösterir. Özellikle Litecoin, Haziran ayında Bitcoin’i geride bırakarak BitPay’de en çok kullanılan dijital ödeme varlığı haline geldi.

Kriptoya göre BitPay ödeme sayısı. Kaynak: BitPay
Kriptoya göre BitPay ödeme sayısı. Kaynak: BitPay

Ayrıca Litecoin, protokoldeki Ordinals Inscriptions aracılığıyla akıllı sözleşmelere yönelik önemli girişimlerde bulundu ve işlevselliğinde önemli bir değişime işaret etti.

Litecoin, günlük yaklaşık %1 kayıpla 96.74 dolardan işlem görüyordu, haftalık grafikte ise LTC %12 düştü

LTC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
LTC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Polygon (MATIC)

Polygon ( MATIC ), Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun ( SEC ) token’ı menkul kıymet olarak sınıflandırmasının ardından değerinde bir gerilemeyle karşı karşıya kaldı . O zamandan beri, token bu haberin etkisinden kurtulmaya çalışıyor.

SEC sınıflandırmasının neden olduğu gerilemeye rağmen, MATIC, temellerini yeniden kazanmak için güçlü temellerine güveniyor. Örneğin, Temmuz ayı başlarında, davadan bu yana ilk kez, Polygon’un fiyatı kritik direnç seviyesi olan 0,70 $’ın üzerine çıktı.

MATIC’in fiyatı henüz tam olarak iyileşmemiş olsa da, Polygon Network, hafta boyunca kullanıcı etkileşiminde bir artışa tanık oldu. Örneğin, MATIC günlük aktif adreslerinin (7 gün) sayısı, 27 Haziran’da 1,3 milyon kullanıcıdan 6 Temmuz’da 1,34 milyon aktif kullanıcıya kademeli olarak yükseldi .

Polygon kullanıcılarından gelen talepteki bu artış, MATIC fiyatını olumlu etkileyerek haftanın büyük bölümünde yükseliş görünümünü sürdürdü. Yazının yazıldığı sırada MATIC, günlük %2 ve haftalık %4’lük artışlar yaşayarak 0,70 $’dan işlem görüyordu.

MATIC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
MATIC yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, bir altcoin rallisi olasılığı muhtemelen Bitcoin’in fiyat hareketi gibi diğer piyasa koşullarına bağlı olacaktır.

 

 

 

Altcoin Sezonunu Ufukta Görüyor; Satın Almak İçin 3 Jeton

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!