Al, 2023’ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!

Al, 2023'ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!
Al, 2023'ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Al, 2023’ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!

AI, 2023'ün sonu için Litecoin fiyatını belirledi
Al, 2023’ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!

Litecoin ( LTC ) son zamanlarda önemli bir fiyat düşüşü yaşadı ve yatırımcıları gelecekteki gidişatı hakkında bir belirsizlik durumuna soktu.

88 gün içinde gerçekleşeceği tahmin edilen ve merakla beklenen halving etkinliğine rağmen , Litecoin fiyat seviyelerini tutturamadı. Litecoin, 26 Nisan’da V şeklinde bir toparlanma teklifinde, 100 dolarlık önemli direnç seviyesine ulaşmaya çalışıyordu. Bununla birlikte, dijital varlık beklentilerin altında kaldı ve kısa bir süre 94 $ ‘da zirve yaptıktan sonra 85 $’ a düştü.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Finbold tarafından 5 Mayıs’ta alınan verilere göre , makine kendi kendine öğrenme teknolojisini kullanan finans tahmin platformu CoinPriceForecast tarafından yapılan tahminler , yarıya inme olayına rağmen 2023 sonunda LTC fiyatının düşeceğini gösteriyor.

LTC 2023’e 70 dolardan başladı ve şu anda 88 dolardan işlem görüyor, yani fiyat yılın başından bu yana %25,7 arttı. 2023 sonunda tahmini yapay zeka (AI) fiyat tahmini, 5 Mayıs’taki fiyattan %5,2 düşüşle 83,42 dolar. Bu arada, yıl ortası fiyatının mevcut fiyatı olan 89,01 dolardan biraz daha yüksek olması bekleniyor.

LTC 2023 fiyat hedefi. Kaynak: CoinPriceForecast
LTC 2023 fiyat hedefi. Kaynak: CoinPriceForecast

LTC Fiyat Analizi

Dijital varlık şu anda, günlük işlem seansında %0,37’lik hafif bir artışı yansıtan 88 dolardan işlem görüyor. Bununla birlikte, LTC geçen hafta %1,55’lik bir düşüş gördü ve bu da kripto para piyasasının piyasa dalgalanmalarına karşı duyarlı olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Fiyat düşüşüne rağmen, LTC’nin piyasa değeri, toplam piyasa değerinde 12. sırada yer alan 6,4 milyar dolar ile önemli olmaya devam ediyor. Finbold içgörü grafiği ticaret görüşlerine göre, LTC için destek seviyesi şu anda 81,73 $ olarak belirlendi.

Öte yandan, Litecoin’in direnç seviyesi şu anda 94,53 $ olarak belirlendi. Bu direnç seviyesinin kırılmasının talepte önemli bir artış gerektirebileceğini not etmek önemlidir.

LTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
LTC 1 haftalık fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

İlginç bir şekilde geçen hafta LTC, CoinGecko’da Bitcoin ( BTC ) ile birlikte en trend ilk 3 kripto para arasında ilk sırada yer aldı ve ardından Pepe (PEPE) ikinci sırada yer aldı.

Litecoin, BTC’ye Karşı %700 Artabilir

Kripto analisti Kaptan Faibik, LTC yarıya indirme olayının , 450 $’a kadar yükselebileceğine inandığı dijital varlıkla yutturmaca ve ‘Fear of Missing Out’u ( FOMO ) tetikleyebileceğini düşünüyor .

Bu arada, LTC’nin yaratıcısı Charlie Lee, yaklaşan Ağustos halving etkinliğinin Litecoin’i Bitcoin’e karşı önemli kazançlar elde etmeye itebileceğine inanıyor . Bu inanç, LTC’nin Bitcoin’e karşı rekor seviyelere ulaşmasından bu yana %85 artan son performansıyla destekleniyor.

Lee’ye göre LTC’nin Bitcoin’e karşı potansiyel kazanımları bu son artışla sınırlı değil. LTC/BTC çiftinin bir sonraki boğa döngüsünde %700’ün üzerinde bir artışla 0,025 BTC’ye yükselebileceğini tahmin ediyor. Lee, bu potansiyel artışı “tasarım gereği daha yüksek iş hacmine, genişletme bloklarıyla ölçeklenebilirliğe, daha iyi değiştirilebilirliğe ve MWEB’den [MimbleWimble] gizliliğe” sahip olan Litecoin’e bağlıyor.

“%10’luk (0.025 LTC/BTC) yukarı yönlü bir hedef görebiliyorum. Bir sonraki boğa piyasasında, %5’e (0,0125) ulaşmak çok zor olmasa gerek. Dürüst olmak gerekirse, olumsuz yönde %1’in (0,0025) çok altına indiğini görmüyorum. Bir sonraki halving ~92 gün içinde olacak. Eğlenceli olacak.”

Lee’nin Litecoin’in Bitcoin’e karşı potansiyel kazanımlarına ilişkin iyimserliği, portföylerini çeşitlendirmek için bir yatırım seçeneği olarak kripto para biriminin gücünün altını çiziyor.

Al, 2023’ün Sonu İçin Litecoin Fiyatını Belirledi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!