51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!

51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!
51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!

Dün ABD’de yapılan veri duyurusunun ardından keskin bir düşüş yaşayarak 48.300 dolara düşen Bitcoin, fiyatının 51.000 doları aşmasıyla büyük heyecan yarattı. Nisan ayında yapılması planlanan yarılanma öncesinde art arda yaşanan önemli artışlar yatırımcıları heyecanlandırmış gibi görünüyor. Öte yandan Bitcoin pazar hacminde önemli bir gelişme daha yaşandı. Tam olarak 5 Aralık 2021’den sonra ilk kez 1 trilyon doları aştı.

İçeriklerimizden anında haberdar olmak için bizleri Google News üzerinden takip edebilirsiniz!

Bitcoin Market Hacmi Yükseldi

Elde edilen verilere göre Bitcoin (BTC) fiyatı 14 Şubat 2024 günü öğle saatlerinde 51.000 USD seviyesini aşmıştı. Bu aynı zamanda Bitcoin için 1.000 milyar dolarlık bir Bitcoin piyasa değerinin ortaya çıkmasının da önünü açmıştı.

51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!

Geçen ay Bitcoin spot ETF’lerinin onaylanmasının ardından insanlar Bitcoin’in yükselişini beklerken fiyat 49.000 dolardan geri çekilerek 38.500 dolara düştü. Bunda Grayscale’in yaptığı önemli satışların etkili olduğuna inanılıyor. Buna rağmen diğer büyük firmalar BlackRock ve Fidelity alım yapmaya devam etti.

Bir diğer dev, Michael Saylor’un Mikrostratejisi ise yatırımlarının meyvelerini alıyor gibi görünüyor. ETF’nin onaylanmasından 30 gün sonra Bitcoin fiyatı yatırımcıların istediği seviyeye ulaşmış görünüyor.

Bitcoin fiyatındaki bu artış, devam eden olumlu havanın bir sonucudur ve bu, opsiyon tüccarlarının konumlandırmasına da yansımış gibi görünüyor. Yatırımcılar önümüzdeki ayları hedef alarak 75.000$ seviyesini hedefleyen pozisyonlar almaya başladı.

Bazı yatırımcılar daha endişeli ancak iyimser bir görünüm sürdürüyor gibi görünüyor. Bu yatırımcılar, spot Bitcoin borsa yatırım fonu (ETF) ürünlerine olan talebin artmasına bağlı olarak önümüzdeki dönemde 64.000 dolar seviyesinin ortaya çıkabileceğini söylüyor.

ABD borsasının dün açılmasının ardından BlackRock’un IBIT ETF’sine 500 milyon dolarlık net giriş görüldü, bu da güçlü alım talebinin bir işareti.

Bitcoin’de Son Durum

Bu yazının yazıldığı sırada Bitcoin fiyatı 51.000 dolar seviyesinin üzerinde kalmaya çalışıyor gibi görünüyor. Bitcoin fiyatı %3,75 artışla 51.584 dolara yükseldi.

Bu süre zarfında işlem hacmi ve piyasa hacmi de arttı. Bu fiyat artışının ardından işlem hacmi yüzde 2 artarak 40 milyar dolara ulaşırken, piyasa hacmi de 2021’den sonra ilk kez 1 trilyon doların üzerine çıktı. İnsanlar Bitcoin’in yarıya inmeden ne kadar ileri gidebileceğini merak ediyor.

 

51.000 Dolar Olan Bitcoin Hakkında Yorumlarınızı Bizimle Paylaşın.

51.000 Dolar Olan Bitcoin 1 Trilyon Dolar Sınırını Aştı!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!