3 Nisan 2023 Ripple – SEC Davası

3 Nisan 2023 Ripple - SEC Davası
3 Nisan 2023 Ripple - SEC Davası
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3 Nisan 2023 İtibarıyla Ripple – SEC Davası Güncellemesi

3 Nisan 2023 itibarıyla Ripple - SEC davası güncellemesi
3 Nisan 2023 İtibarıyla Ripple – SEC Davası Güncellemesi

Ripple ile Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ( SEC ) arasındaki mahkeme salonu savaşı , dünyanın yanı sıra kripto topluluğunun da dikkatini çekmeye devam ederken , blockchain şirketi için hukuk uzmanı ve amicus curiae John E. Deaton paylaştı. davaya atıfta bulunan en önemli yasal terimlerden birinin açıklaması ve karar verme süresi hakkındaki görüşleri.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Nitekim Deaton, menkul kıymetler ve “yasadaki en yanlış anlaşılan yasal terimlerden biri” olarak adlandırdığı ” yatırım sözleşmesi” ve “sosyal medyada en yanlış uygulanan yasal test veya doktrin” Howey Testi hakkında ayrıntılı bir yorum sundu. 2 Nisan’da yayınlanan bir Twitter dizisinde belirttiği gibi, mevcut yasal açmazla olan bağlantılarının yanı sıra .

Menkul Kıymetler ve Yatırım Sözleşmeleri Hakkında

1933 Menkul Kıymetler Yasası’ndaki ‘güvenlik’ tanımını paylaşarak açıkladığı gibi, “dijital varlık listelenmez ” ve ” yazılım kodu listelenmez. ” token ve merkezi olmayan video paylaşım platformu LBRY’nin amacını yerine getirmek için LBC teklifleri.

Ayrıca şunları söyledi:

“Ve 1946’daki Howey davasında Yüksek Mahkeme, bir yatırım sözleşmesini neyin oluşturduğunu tanımladı. TEK BAŞINA BULUNAN bir dijital varlık veya kripto para birimi (yazılım kodu) bir menkul kıymet DEĞİLDİR. Menkul kıymet olarak da bilinen bir yatırım sözleşmesi olarak pazarlanabilir, paketlenebilir, teklif edilebilir ve/veya satılabilir.”

Bir yatırım sözleşmesiyle uğraşırken, ABD tarihinde bu varlığın ikincil satışının da bir menkul kıymet olduğunun tespit edildiği tek bir vaka olmamıştır. ASLA.”

“Her Altcoin, ICO olsun ya da olmasın, ilk dağıtıldığında tartışmalı bir menkul kıymet olarak başlar. Satoshi , Bitcoin madenciliği yapan tek kişi (veya birkaç madenciden biri) olduğunda ve 100K BTC’yi 100K USD’ye satışa sunmuş olsaydı , bu kayıtsız bir menkul kıymetler arzı olurdu.”

Mahkeme Karar Verme Süresi

Daha önce, Yargıç Analisa Torres’in yakında bir özet karar verme olasılığını tartışan Deaton, kararı için son tarihin saatlerden aylara kadar değişebileceğini ve daha önceki davalarına göre, Daubert’in/uzmanların kararından iki ay sonra olabileceğini söyledi. 31 Mart’ta bir tweet’te söylediği gibi bekleme süresi olun .

“Onun yönetmesi için bugünün son tarihi yok. Karar bir saat içinde de çıkabilir, 30-60 gün daha sürebilir. Yargıç Torres, önceki davalara dayanarak, Daubert/Experts’in kararından birkaç ay sonra özet karar hakkındaki kararını verdi.”

Finbold’un daha önce bildirdiği gibi , Hakimin 6 Mart 2023’te uzman tanıkların ifadesini engellemek için her iki tarafın Daubert önergelerine ilişkin kararını yayınladığı düşünüldüğünde, bu, kripto sektörünün Ripple – SEC davası için en az bir ay daha bekleyebileceği anlamına gelir. bitirmek

Davanın ‘Dalgalanma’ Etkisi

Bir hatırlatma olarak, Ripple yanlısı avukatlar, yukarıdaki kararın, insanların XRP jetonunu neden satın aldığına dair ifade vermesi gereken belirli bir tanığın hariç tutulmasını seçerek, finans gözlemcisinin özet karar önergesi için felaket olabileceğine dair görüşlerini dile getirdiler . SEC için ‘ ölümcül ‘.

Bu arada davanın sonucunun XRP fiyatı üzerinde büyük bir etkisinin olacağı tahmin ediliyor . Token kısa bir süre önce, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun davayı kaybedeceğine dair bir inancı dile getiriyor gibi görünen TV kişiliği Jim Cramer’e ters tepki gösterdi.

Mevcut durumda, XRP şu anda 0,52 $ fiyatıyla el değiştiriyor, günde %0,28’lik bir artış kaydediyor ve bir önceki haftaya göre %1515’lik bir artış kaydederek aylık grafiğinde %36,69’a kadar yükseldi. 3 Nisan’da alınan veriler.

 

 

3 Nisan 2023 Ripple – SEC Davası

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!