27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri
27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

 Kripto Para
27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası , son haftalarda çeşitli makroekonomik faktörlerin sektörün ivmesinin düşmesine katkıda bulunduğu bir dalgalanma döneminden geçiyor. 27 Şubat 2023 haftasına yaklaşırken, birkaç kripto para birimi göz kulak olmaya değer.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Yerleşik madeni paralardan gelişmekte olan jetonlara kadar, bu varlıkların büyüme ve yenilik potansiyeli çok büyük kabul ediliyor. Bu nedenle Finbold, piyasa eğilimlerine ve değerlerini artıran faktörlere dayalı olarak önümüzdeki hafta izlenecek en umut verici kripto para birimlerinden bazılarını araştırıyor.

VeChain (VET)

VeChain’in ( VET ) fiyatı, son haftalarda, özellikle artan ağ etkinliği ve benimsenme nedeniyle yükseliş duygularıyla desteklendi. VeChain’e olan son ilgi, platformun, kullanıcılara kripto para birimi işlemlerinde daha fazla esneklik ve erişilebilirlik sağlamak için stabilcoinler için bir ağ geçidi olan Stably ile yeni bir ortaklık duyurmasının ardından geldi .

İşbirliğinin bir parçası olarak kullanıcılar, kripto para birimleri için ABD doları ve Euro da dahil olmak üzere geleneksel para birimlerinin değiş tokuşunu sağlayan fiat rampalarından yararlanacak. Bu hamle ile VeChain ve Stably, itibari para birimini kripto para birimine dönüştürme sürecini basitleştirmeyi, daha kullanıcı dostu ve daha geniş bir kitle için erişilebilir hale getirmeyi amaçlıyor. Bu yetenek, VeChain fiyatındaki olası büyüme için önemli bir itici güç olarak lanse edildi.

Aynı zamanda, yatırımcılar, VeWorld adlı yeni bir merkezi olmayan kendi kendine saklama cüzdanını piyasaya sürdükten sonra token neredeyse %12 yükseldikten sonra VET’in yeniden canlanmasını umuyorlar. Yeni cüzdan lansmanı, kullanıcıların portföyleri yönetmesine, DApp’lerde işlem yapmasına, bir Ledger donanım cüzdanı kullanmasına ve kripto para gönderip almasına olanak tanır. Ek olarak, VeChain’in ağı yakın zamanda bilinen 2 milyon adresi aştı.

VET’in yükseliş evreleri yaşamasına rağmen, token da oynaklıktan payına düşeni aldı. Bu nedenle, yeni haftaya girerken VET, fiyat hareketinin nasıl tepki vereceğine ilişkin olarak, özellikle de ağ faaliyetinden gelen artışı sürdürebilir veya genel piyasa düşüş duygularına kurban gidebilirse, ilgilenilen bir varlık olmaya devam ediyor.

Basın zamanında, VET günlük %2’nin üzerinde kazançla 0,03 dolardan işlem görüyordu.

VET yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
VET yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz altında , VET‘e yükseliş hakimdir, özet 14’te ‘satın al’ hissiyatına uygunken, hareketli ortalamalar 12’de ‘seri alış’ içindir.

VET teknik analizi. Kaynak: TradingView
VET teknik analizi. Kaynak: TradingView

Ankara (ANKR)

Bir likit staking belirteci olan Ankr ( ANKR ) , ağ yüksek profilli ortaklıklar yaşadığı için son zamanlarda çift haneli kazançlar kaydetti. Belirgin bir şekilde, teknoloji devleri Microsoft (NASDAQ: MSFT ) ve Tencent ile bir anlaşma duyurulduktan sonra token ilgi odağı olmaya devam ediyor . Anlaşmalar kapsamında Microsoft, kurumsal blok zincirinin benimsenmesi için destek sunarken, Tencent, Ankr ile bir dizi blok zinciri API hizmeti geliştirmek için bir Mutabakat Zaptı imzaladı.

Ankr’a göre ortaklık, web3 altyapısını yükseltmeye yönelik önemli bir adım. Ankr, haftalık kazançlar açısından en iyi varlıklar arasında yer aldığından, özellikle yatırımcılar karları ve kazançların genel sürdürülebilirliğini alacaksa, bir sonraki fiyat hareketi muhtemelen yakından takip edilecektir.

Şu anda ANKR, günlük %5’in üzerinde kazançla 0,04 dolardan işlem görüyor, haftalık grafikte ise token %27’nin üzerinde.

ANKR yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ANKR yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

ANKR için yukarı yönlü fiyat momentumu, tokenin teknik analizinde de tekrarlanıyor. Bir günlük göstergelerin özeti, 15’te ‘al’ anlamına gelirken, hareketli ortalamalar 13’te ‘güçlü satın’ öneriyor.

ANKR teknik analizi. Kaynak: TradingView
ANKR teknik analizi. Kaynak: TradingView

Ethereum ( ETH ) üzerine kurulu merkezi olmayan bir blockchain oracle ağı olan Chainlink ( LINK ) , analistler tokenin değerinin düşük olduğunu düşünmesine rağmen haftalık grafiğinde kayıplar kaydetti. Ağ, fiyat hareketini etkilemesi muhtemel geliştirme faaliyetleri ve yüksek profilli benimseme ile desteklenmiştir.

Örneğin, Chainlink Oracle’a artık StarkNet test ağında erişilebilir. Bu gelişme, ekosistem geliştiricilerinin bir sonraki merkezi olmayan Finans ( DeFi ) uygulamaları dalgasını oluştururken güvenli, güvenilir ve merkezi olmayan fiyat akışlarını kullanmalarını sağlayacak . Ethereum Network’ün en verimli Layer 2 protokollerinden biri olan StarkNet’in bu entegrasyon ile yenilikçiler için daha uyumlu bir platform haline gelmesi bekleniyor. Aynı zamanda, bir stablecoin ihraççısı olan TUSD, stablecoin basımının gerçek zamanlı doğrulanmasını sağlamak için Chainlink’in Rezerv Kanıtı’nı benimsedi.

Gerçekten de, bu gelişmelerin LINK’in fiyat hareketini etkileyeceği lanse ediliyor. Bu satırda, kripto ticareti uzmanı ve analist Michaël van de Poppe, LINK’in başarılı bir şekilde 9 doları geri alıp tutması durumunda yaklaşık 20 dolar seviyelerini hedefleyeceğini öne sürdü .

Basın zamanında, Chainlink yaklaşık %0,6 kazançla 7,39 dolardan işlem görüyordu. Ancak LINK, haftalık grafikte neredeyse %10 düştü.

LINK yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
LINK yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Haftalık grafikte önemli kayıplara tanık olmasına rağmen, tokenin TradingView’deki bir günlük göstergeleri çoğunlukla yükseliş gösteriyor. Bir özet, 12’de ‘al’ ile hizalanırken, hareketli ortalamalar da 10’da aynı duygu için.

Ethereum (ETH)

Piyasa değerine göre ikinci sıradaki kripto para birimi, başarılı Merge güncellemesinin ardından yatırımcıların stake edilmiş ETH’lerine erişmelerini sağlayacak olan Şanghay yükseltmesinden önce dijital varlık piyasasının odağına geri dönüyor . Şanghay güncellemesinin oluşumunda, ağ, yatırımcıların Zhejiang test ağının 1 Şubat’ta yayına girmesinin ardından geri çekilme sürecini denediğini gördü.

Bu bağlamda, Sepolia’daki Şanghay güncellemesinin 28 Şubat’ta yapılacağı düşünülürse, Ethereum önümüzdeki hafta izlenecek bir varlık . Aynı zamanda, Ethereum, özellikle Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu’nun ( SEC ) staking faaliyetlerine giderek daha fazla odaklanmasıyla, izlenmesi gereken bir varlık olmaya devam ediyor.

Bu arada Ethereum, merkezi olmayan finansta (Defi) diğer kripto projeleriyle rekabete de tanık oluyor. Bu, Cardano (ADA) gibi projelerin hakimiyetinde olmaya devam eden GitHub geliştirme faaliyeti tarafından vurgulanmaktadır .

Basın zamanında Ethereum, günlük yaklaşık %0,1’lik kazançlarla 1.603 dolardan işlem görüyordu. Haftalık grafikte ETH %5’in üzerinde düştü.

ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

TradingView’deki bir günlük teknik analizden , Ethereum’a düşüş hakim. Göstergelerin özeti 13’te ‘satış’ için, hareketli ortalamalar 12’de ‘güçlü satış’ için. Osilatörler 9’da ‘nötr’.

ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ETH yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Lido Dao (LDO)

Ethereum ve diğer varlıklar için önde gelen bir likit staking platformu olan Lido DAO ( LDO ), son zamanlarda bir popülerlik artışı yaşadı. Platformun büyümesi, yaklaşan Ethereum Shanghai yükseltmesi de dahil olmak üzere çeşitli faktörlere bağlanabilir. Ethereum için en iyi staking çözümlerinden biri olan Lido DAO’nun, yatırımcıların, yükseltmenin Mart ayından önce başlatılmasının ardından stake edilmiş Ether’lerine eriştikten sonra önemli ölçüde fayda sağlaması bekleniyor.

Ayrıca, kripto kullanıcıları, kısmen ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun perakende yatırımcılar için staking’i yasaklayabileceğine dair son endişeler nedeniyle, giderek artan bir şekilde Ether’leri için kendi kendine saklama hizmetlerine yöneldiler. Bu olasılık, bazı yatırımcıları Lido tarafından sunulanlar gibi gözetim dışı staking yöntemleri aramaya sevk etti.

Bu düzenleyici endişelere rağmen, Lido ve diğer likit staking platformları, yatırımcılar kripto varlıklarından pasif gelir elde etmenin yollarını aradıkça popülerlik kazanmaya devam ediyor.

Basın zamanında LDO, günlük yaklaşık %10’luk artışla 3,08 $ değerindeydi.

LDO yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
LDO yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz kapsamında LDO, sırasıyla 17 ve 14’te ‘güçlü bir alım’ öneren bir günlük göstergelerin ve hareketli ortalamaların bir özeti ile yükseliş duygularıyla destekleniyor. Osilatörler 3’te ‘satın almak’ içindir.

LDO teknik analizi. Kaynak: TradingView
LDO teknik analizi. Kaynak: TradingView

Sonuç olarak, kripto para piyasası 2023 rallisini yeniden kazanmaya çalışırken, vurgulanan varlıklar muhtemelen farklı dijital varlıkların gidişatını belirleyecekleri için izlenmeye değer. Ancak, makroekonomik faktörlerin etkilerinin devam ettiği düşünüldüğünde, piyasa hala ters rüzgarlarla karşı karşıya.

 

 

 

27 Şubat Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!