24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri
24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

24 Nisan 2023 haftası için izlenecek kripto para birimleri
24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

Kripto para piyasası şu anda Bitcoin ( BTC ) ve Ethereum ( ETH ) gibi büyük varlıkların son kazanımlarının bir kısmını kaybetmesiyle hafif bir gerileme yaşıyor . Bu düzeltme ve piyasada önemli gelişmelerin olmaması sektörün yükseliş trendine girmesini zorlaştırdı .

Bununla birlikte, yatırımcılar umut verici benimseme ve ağ gelişmeleri gösteren belirli kripto para birimlerine göz kulak olmalıdır . Bu nedenle Finbold, 24 Nisan haftasını izlemek için üç kripto para birimini derledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Solana (SOL)

Merkezi olmayan finans ( DeFi ) belirteci, bir fiyat rallisini potansiyel olarak tetikleyebilecek son gelişmeler sayesinde bir kez daha kripto alanının ön saflarında yer alıyor.

Özellikle, Solana ( SOL ) Android telefonun merakla beklenen sürümü, 2022’nin ortalarında yapılan ilk duyurunun ardından nihayet duyurulmuştu. Telefonun, mobil tabanlı kripto işlemleri için fırsatlar yaratması bekleniyor ve bu, kripto topluluğunda bir vızıltı yarattı.

Sonuç olarak, Solana kısa vadeli bir fiyat artışı yaşadı ve yatırımcılar SOL’un değeri üzerindeki genel etkiyi yakından izliyor.

Bu artışa rağmen SOL, haftalık yaklaşık %12’lik kayıplara dönüşen genel piyasa düzeltmesi nedeniyle hala mücadele ediyor. Basın zamanında, SOL 21.36 dolardan işlem görüyordu.

SOL 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
SOL 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

TradingView’den alınan teknik analiz göstergeleri, kısa vadede SOL için büyük ölçüde düşüş eğilimi gösteriyor. Göstergelerin özeti 13’te bir ‘satış’ önerirken, osilatörler 2’de ve hareketli ortalamalar 11’de ‘güçlü bir satış’ı gösteriyor.

SOL teknik analizi. Kaynak: TradingView
SOL teknik analizi. Kaynak: TradingView

Rocket Pool (RPL)

Rocket Pool ( RPL ) fiyatı, kısmen Ethereum’un Shapella yükseltmesinin başarısı nedeniyle son günlerde önemli bir artış yaşadı. Yükseltme, yürütme katmanı, fikir birliği katmanı ve Motor API’sindeki değişiklikleri birleştirerek yatırımcıların ETH’lerini ağdan çekmelerine olanak tanır.

Bu, Rocket Pool’un Ethereum için bir staking çözümü olarak artan popülaritesine katkıda bulundu ve bu, 32 ETH’ye sahip olmaya gerek kalmadan staking’e katılmanın daha erişilebilir bir yolunu sunuyor.

Ancak RPL, o zamandan beri Ethereum ile birlikte kazanımlarının bir kısmını sildi. Basın zamanında, RPL günlük %3’ün üzerinde kayıpla 45,99 dolardan işlem görüyordu. Yatırımcılar, RPL’nin Ethereum’un staking güncellemesinden elde edilen kazançları sürdürüp sürdüremeyeceğini ve yeniden ateşleyip canlandıramayacağını izlemeye hevesli olacak.

RPL 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
RPL 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz kapsamında, RPL’nin duyarlılığı karışık sinyaller veriyor. Göstergelerin bir özeti 8’de ‘nötr’ önerirken, hareketli ortalamalar 7’de ‘sat’ önerir. Osilatörler 3’te ‘al’ önerir.

RPL teknik analizi. Kaynak: TradingView
RPL teknik analizi. Kaynak: TradingView

Bitcoin (BTC)

Son zamanlarda 30.000 doların üzerinde kazanç elde etme mücadelesine rağmen, Bitcoin’in genel hissiyatı yükselişini sürdürüyor. Son düzeltme, ABD’deki yenilenen düzenleyici kaygıların kripto borsası Coinbase tarafından piyasadan çıkış tehdidine yol açması ve daha fazla belirsizliğe neden olması nedeniyle geliyor. Aynı zamanda, Bitcoin ve diğer riskli varlıklar, yükselen enflasyonu dizginlemek için her şeyi yapma sözü veren Federal Rezerv’den ilerleme beklemeye devam ediyor.

Öte yandan Bitcoin, artan benimseme gelişmelerinden yararlanmayı dört gözle bekliyor. Örneğin, Telegram mesajlaşma uygulaması kullanıcıları artık bir cüzdan botu aracılığıyla BTC satın alma, çekme ve takas etme gibi Bitcoin hizmetlerine erişebilir .

Kripto topluluğu şimdi Bitcoin’in 30.000 $ sınırını geri alıp alamayacağına ve yılın yeni zirvelerine ulaşıp ulaşamayacağına odaklanıyor. Bloomberg’in kıdemli emtia stratejisti Mike McGlone kısa vadeli bir geri çekilme öngörürken , uzun vadeli görünüm için yükselişini sürdürüyor. Şu anda Bitcoin, haftalık %10’un üzerinde kayıpla 27.332 dolardan işlem görüyor.

BTC 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
BTC 7 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Teknik analiz altında, Bitcoin’in duyarlılığı nötr, hem özet hem de osilatörler sırasıyla 9 ve 8’de, hareketli ortalamalar ise 8’de satış için.

BTC teknik analizi. Kaynak: TradingView
BTC teknik analizi. Kaynak: TradingView

Öne çıkan kripto para birimlerinin önemli bir büyüme yaşama olasılığı olsa da, önümüzdeki hafta ortaya çıkabilecek yeni gelişmeleri yakından takip etmek önemlidir.

 

24 Nisan Haftası İzlenecek Kripto Para Birimleri

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!