metrica
22 Mayıs 2023 İtibarıyla Ripple - SEC - Coin Rapor

22 Mayıs 2023 İtibarıyla Ripple – SEC

22 Mayıs 2023 İtibarıyla Ripple – SEC Vaka Güncellemesi

22 Mayıs 2023 itibarıyla Ripple - SEC vaka güncellemesi
22 Mayıs 2023 İtibarıyla Ripple – SEC Vaka Güncellemesi

Blockchain şirketi Ripple, Yargıç Analisa Torres’in Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun ( SEC ) tartışmalı Hinman belgelerini mühürleme talebini reddetmesiyle büyük bir galibiyet elde ettikten sonra , mahkeme bunların yayınlanma tarihinin 13 Haziran’a ertelenmesini onayladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Tesadüf eseri, eski SEC Bölüm Direktörü William Hinman’ın 2018 zirvesinde yaptığı ve Ethereum ( ETH ) ve Bitcoin’in ( BTC ) menkul kıymet olmadığını belirttiği bir konuşmasını içeren belgelerin başlangıçta Haziran ayında açıklanacağı söylendi. 6 , daha önceki bir mahkeme kararının zaman çizelgesine göre.

Spesifik olarak, 9 Eylül 2022 tarihli Mahkeme Kararı, her iki tarafın da ilgili özet karar belgelerinin düzeltilmiş versiyonlarını kamuya sunmak için kararın mühürlenmesinden sonra tam olarak 21 günü olduğunu belirtti. Savunma avukatı James K. Filan’ın açıkladığı gibi, Yargıç 16 Mayıs’ta konuyla ilgili karar verdiği için 6 Haziran bu açıklamaların yapılması için beklenen tarihti.

Hinman Vahiy: 13 Haziran

Bununla birlikte Filan, hem Ripple hem de menkul kıymetler düzenleyicisinin ortak bir talebini paylaştı ve bu talepte bir haftalık uzatma talep ettiler – “13 Haziran 2023’e kadar, özet kararlar ve beraberindeki sergiler için çapraz hareketlerin düzeltilmiş versiyonlarını halka sunmak, Hinman materyallerini içeren, ” 19 Mayıs’ta bir tweet’te söylediği gibi .

Daha sonra doğruladığı gibi, hakim, Daubert önergeleri olarak adlandırılan önceki bilirkişi tanıklığı önergelerinde olduğu gibi, “materyallerin ve düzeltmelerin hacimli doğası ışığında” tarafların sunduğu bu talebi onaylamıştı. daha az hacimli, ”diyor mektup.

Ripple yanlısı avukat John Deaton’a göre, Hinman e-postası, diğer şeylerin yanı sıra, SEC’in Ticaret ve Piyasalar Bölümü Direktörü Brett Redfearn’in Hinmans’a “bu konuşmanın piyasada daha fazla kafa karışıklığına yol açacağını” söyleyen yorumlarını içerecek. Deaton’ın 21 Mayıs’ta Fox Business muhabiri Eleanor Terrett’e söylediği gibi .

Yargıtay Görüşü

Daha önce, Ripple’ın baş hukuk yetkilisi Stuart Alderoty, ABD Yüksek Mahkemesi’nin hukuk ekiplerinin ve mahkemelerin, eski davalardan alınan faktörleri, Ripple’ın argümanıyla uyumlu olduğunu söylediği, Howey testinin yorumlanmasının gerekli olduğunu öne sürerek gelişen yasal manzaraya uyacak şekilde uyarlaması gerektiğini savunan bir görüşünü vurguladı . genel hukuk çerçevesine uyacak şekilde.

Daha yakın bir tarihte, geçen hafta dikkat çeken ve SEC’in sanat litografilerinin, yatırım için satılsa bile, satıcının satış sonrası sözleşme yükümlülükleri olmadığında menkul kıymet olmadığını söylediği 1976 tarihli bir Yüksek Mahkeme kararını paylaştı . alıcı lehine.

Bu arada, bu davanın merkezindeki token, XRP şu anda 0,46 $’dan işlem görüyor, bu da son 24 saatte %1,64’lük bir düşüşü temsil ediyor, ancak yine de önceki yedi güne göre %8,38’lik bir artış ve 2,44’lük bir artış. 22 Mayıs’ta Finbold tarafından alınan en son verilere göre geçen aydaki % .

By Erdal Kahraman

Merhaba, 2000 İstanbul doğumluyum. Üniversitenin İnsan Kaynaklar bölümü mezunuyum. İş hayatımın yanı sıra Coinrapor.com'da Yönetici Editörlük yapmaktayım. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Haberler

  • ABD’nin Kısa Vadede Kriptoyu Vuracağını Söyledi!

  • Kongre ve Kriptoda Bu Hafta: Önemli İçgörüler

  • 15 Mayıs 2023 Ripple – SEC Vaka Güncellemesi

  • Bakkt, 23 Tokeni Listeden Çıkardı!

  • Justin Sun Meme Coin Ticareti Yapmaya Başlayacak!