2023’te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi

2023'te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi
2023'te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2023’te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi

Yeni başlayanlar için kripto para hakkında 7 temel bilgi - Webrazzi
2023’te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi

Bitcoin ( BTC ), kripto para birimlerinin başlangıcından bu yana en iyi dijital varlık konumunu korudu ve oynaklık aşamalarına rağmen fiyat artışında ve benimsenmesinde büyük başarı elde etti. Bu başarı, yatırımcıların da piyasadaki bir sonraki büyük şeyi aramasıyla, ilk kriptoyu taklit etmeye çalışan diğer varlıklara yol açtı.

Bu bağlamda, gelecekte güçlü büyüme potansiyeline sahip olarak öne çıkan birkaç kripto para birimi vardır. Bu nedenle, 2023’te büyük büyümeye hazır olabilecek beş kripto para birimini burada bulabilirsiniz:

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

XRP

XRP son haftalarda ilgi görüyor ve 2023, benimseme ve düzenleyici gelişme gerekçesiyle token için en anıtsal dönemlerden biri olarak kabul ediliyor. Dijital para birimi, büyük finans kurumlarının ve bankaların sınır ötesi ödemeler için Ripple ağını kullanmaya başlamasıyla birlikte benimsenmede bir artış gördü .

Bu arada, Ripple ve Menkul Kıymetler Borsası Komisyonu ( SEC ) arasında devam eden hukuk savaşı , XRP’nin geleceğini belirlemek için lanse edildi . Dava Ripple lehine sonuçlanırsa, hareketin token için yükselişe geçmesi bekleniyor.

Basın zamanında, XRP 0,48 dolardan işlem görüyordu ve haftalık kazançlarını sürdürüyordu. Günlük grafikte XRP %3’ün üzerinde yükselirken, token son yedi günde neredeyse %25 arttı.

XRP yedi günlük fiyatı. Kaynak: Finbold
XRP yedi günlük fiyatı. Kaynak: Finbold

Cardano (ADA)

Cardano ( ADA ), kendisini merkezi olmayan finans ( DeFi ) dünyasında kurmayı ve Ethereum ( ETH ) gibi varlıkları üstlenmeyi hedefleyen geleceğe yönelik bir ekosistem olarak konumlanıyor . Bu doğrultuda varlık, ADA’nın fiyatını olumlu yönde etkilemesi öngörülen artan zincir içi gelişime tanık oldu.

Geliştirmenin önemi, Cardano’yu içeren GitHub etkinliklerinin sayısıyla vurgulanıyor . Örneğin, 2 Mart itibarıyla Cardano, GitHub’da en yüksek geliştirme etkinliğine sahip ikinci kripto para birimi oldu. Aynı zamanda, Djed stablecoin’in ağda piyasaya sürülmesi, Cardano için bir yükseliş unsuru olarak kabul ediliyor. ADA, günlük yaklaşık %2 kayıpla 0,35 dolardan el değiştiriyor.

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Grafik (GRT)

GRT, sohbet tabanlı ChatGPT aracının ilk başarısının ardından yapay zeka etrafındaki yutturmacadan yararlanan kripto para birimleri arasında yer alıyor . İlgi, teknoloji merkezli kripto para birimlerinin, AI teknolojisi günlük hayata kazındıkça devam eden kazanç projeksiyonlarıyla son derece yararlandığını gördü.

Piyasa değerine göre en iyi 100 kripto para birimi arasında yer alan GRT, yapay zeka yutturmacasını temel almanın yanı sıra, blok zinciri verilerini düzenlemek ve bunlara erişmek için yeni bir yaklaşım sunar ve staking , ödemeler ve bir bağlama eğrisine yatırmak için ücret kazanmak için kullanılabilir. ve indeksleyicilere yetki verme.

Graph ağı, Polygon ( MATIC ) ile kurulan gibi stratejik ortaklıklardan da yararlanmayı hedefliyor . İşbirliği kapsamında The Graph, Polygon’un ekosistemiyle entegre oldu ve onu yeni bir faturalandırma sisteminin temeli olarak seçti.

Grafik, haftalık yaklaşık %10 kayıpla 0,14 dolardan işlem görüyor.

ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ADA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Merkez Dışı Bölge (MANA)

Decentraland ( MANA ) , yatırımcıların bu varlıklara büyük ilgi göstermesiyle 2023’ün başında ivme kazanan metaverse kripto para birimleri arasında yer alıyor . Gerçekten de, metaverse kriptoları, kullanıcıların ortamı şekillendirebildiği ve işlerin nasıl yapıldığını kontrol edebildiği merkezi olmayan blok zinciri sanal gerçeklikleriyle bir araya gelmeleri bakımından benzersizdir. Bu özellik, merkezi olmayan yönetişim ve kontrol ile kullanıcı odaklı sanal bir dünyaya katılmalarına izin verdiği için yatırımcılar için oldukça caziptir.

Metaverse sahnesi geliştikçe, alanda öncü bir dijital varlık olarak MANA, mevcut bir sanal topluluk gibi benzersiz niteliklere sahip olacak şekilde konumlandırılır. Bu yetenek, Decentraland’a sanal dünyadan yararlanmak isteyen diğer dijital şirketlere göre bir avantaj sağlar.

Şu anda MANA, son 24 saatte %2’nin üzerinde değer kaybederek 0,58 dolardan işlem görüyor. Haftalık grafikte MANA, 1.07 milyar dolarlık piyasa değeriyle %7 düştü.

MANA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
MANA yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Shiba Inu’nun (SHIB)

Meme kripto para birimi, fayda eksikliğine yönelik ilk eleştirilere rağmen yatırımcıların ilgisini çekti. SHIB’in potansiyeli, topluluğun, belirteci yerleşik varlıklarla rekabet etmesini amaçlayan girişimler başlatmasında yatmaktadır. Shiba Inu geliştiricilerinin üstlendiği yaklaşımlardan biri , simge yakmayı hızlandırmak ve ezber bozan olarak lanse edilen Shibarium adlı bir katman-2 ölçeklendirme çözümü ile ağı yükseltmektir.

Shibarium’un yenilikçi katman-2 çözümü, işlem sürecini daha hızlı ve daha uygun maliyetli hale getirerek dönüştürme potansiyeline sahiptir. Shibarium piyasaya sürüldüğünde, Shiba Inu topluluğu ve daha geniş kripto para birimi endüstrisi için önemli bir başarı olarak görülüyor.

Basın zamanında, SHIB günlük %1’in üzerinde kazançla 0,00001072 $’dan işlem görüyordu.

SHIB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
SHIB yedi günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Genel olarak, vurgulanan kripto para birimlerinin yeteneği, genel piyasa hareketi ve düzenlemeler gibi unsurlar gibi diğer dış faktörlere bağlıdır.

 

 

 

 

 

 

2023’te Büyümeye Hazır 5 Kripto Para Birimi

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!