2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!

2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!
2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Finans Uzmanları 2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!

Finans uzmanları 2023 sonu için Ethereum fiyatını belirledi
Finans Uzmanları 2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!

Ethereum’un ( ETH ) fiyatı, son zamanlarda kripto topluluğunda çok sayıda uzmana danışılan ve görüşlerini paylaşmalarının istendiği noktaya kadar sıcak bir konu oldu.

Özellikle finans platformu Finder , 32 fintech ve kripto uzmanından ETH için yıl sonu fiyat tahminlerini vermelerini istedi ve sonuçlar varlık için olumlu beklentileri ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Finbold ile paylaşılan sonuçlara göre uzmanlar, Ethereum’un tüm zamanların en yüksek seviyesine (4.891 $) yaklaşmayacak olsa da yıl ilerledikçe artacağını öne sürüyor. Madeni para bu yüksekliğe 16 Kasım 2021’de, kripto kışı kripto fiyatlarını aşağı çekmeye başlamadan hemen önce ulaştı.

Ankete katılan finans uzmanları, ETH’nin 2023’te yaklaşık 2.758 dolarla zirveye ulaşabileceğine inanıyor. Ancak bundan sonra fiyatın 2023’ün ikinci yarısında tekrar düşmeye başlaması ve yıl sonunda 2.342 dolara düşmesi bekleniyor.

Ethereum fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com
Ethereum fiyat tahmini. Kaynak: Finder.com

Özellikle, ankete katılan uzmanlardan bazıları arasında Brighton Üniversitesi’nden kıdemli bir öğretim görevlisi olan Paul Levy; Swinburne Teknoloji Üniversitesi’nde FinTech Capability direktörü Dimitrios Salampasis ve StandardDAO’nun kurucu ortağı ve CEO’su Aaron Rafferty.

Panelistlerin tahminleri buradan görülebilecek bir tablo haline getirildi .

Shapella Sonrası Endişeler

Ayrıca, tahminleri hakkında yorum yapan bir dizi panelist, Shapella sonrası ETH ile ilgili endişelerini de dile getirdi.

Veriler, yaklaşık %21’inin ETH’nin merkezileşme riskiyle karşı karşıya olduğuna inandığını, panelistlerin yaklaşık üçte birinin (%29) yükseltmenin sonunda büyük bir satışa neden olacağını düşündüğünü gösteriyor. Bu arada panelistlerin yarısı, güncellemenin düzenleyiciler tarafından daha fazla incelemeye tabi tutulacağına inanıyor.

Shapella sonrası Ethereum anketi. Kaynak: Finder.com
Shapella sonrası Ethereum anketi. Kaynak: Finder.com

27 Nisan’da bu yazıyı yazarken, ETH’nin fiyatı son 7 günde %4,64 düştükten sonra 1.874,89 dolarda bulunuyor.

Ethereum fiyat tablosu; Son 7 gün. Kaynak: Finbold.com
Ethereum fiyat tablosu; Son 7 gün. Kaynak: Finbold.com

AI, Ethereum Fiyatına İlişkin Kendi Tahminini Sağlar

Yapay zekanın son zamanlarda fintech’te bir başka sıcak konu olmasıyla birlikte, bazı uzmanlar Ethereum’un gelecekteki fiyatını tahmin etmek için bu teknolojiden yararlanıyor. AI, grafik modellerini ve trendleri hızlı bir şekilde tanımlayabildiği için bir süredir otomatik ticaret için kullanılıyor .

Bu doğrultuda Finbold , CoinPriceForecast tarafından yapılan ve Ethereum’un potansiyel olarak 2023 ortasına kadar 2 bin doların üzerine çıkmayı başaracağını ve yıl sonuna kadar 2.146 dolara yükseleceğini ortaya koyan projeksiyonları kullandı .

AI tahmininin, ETH fiyatının beklenen 2.758 dolardan düştükten sonra bile yıl sonuna kadar daha yüksek olacağını öngören ankete katılan uzmanların sağladığı tahminden daha az iyimser olduğunu belirtmekte fayda var.

Bununla birlikte, AI haklıysa, ETH, bugünkü fiyatına kıyasla yıl sonuna kadar %31’lik bir fiyat artışı görecekti.

 

2023 Sonu İçin Ethereum Fiyatını Belirledi!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!