1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Hareket Halinde

Bernstein Uzmanları, Bitcoin'in (BTC) 150 Bin Dolara Yükselmesini Öngörüyor!
Bernstein Uzmanları, Bitcoin'in (BTC) 150 Bin Dolara Yükselmesini Öngörüyor!
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

1 Milyar Dolar Değerinde Silk Road Bitcoin’i Hareket Halinde; BTC Dökümü Yakın mı?

1 milyar dolar değerinde Silk Road Bitcoin'i hareket halinde; BTC dökümü yakın mı?
1 milyar dolar değerinde Silk Road Bitcoin’i hareket halinde; BTC dökümü yakın mı?

ABD hükümeti , 2021 ve 2022’de anonim karanlık ağ pazarı Silk Road’dan ele geçirdiği 1 milyar dolarlık Bitcoin’i ( BTC ) taşıdı.

Blockchain güvenlik firması PeckShield, 8 Mart’ta bir tweet’te BTC’nin 2021 ve 2022’de ele geçirilenlerin bir parçası olduğunu duyurdu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram sayfamızı takip edebilirsiniz

Kasım 2021 ile Mart 2022 arasında ABD hükümeti, İpek Yolu suç gelirlerinden yaklaşık 51.351,9 BTC’ye el koydu. PeckShield’e göre, BTC şimdiye kadar iki devlet adresinde tutuldu: bc1q5s…0ch ve bc1q2ra…cx7 . O zamanlar BTC kabaca 3,39 milyar dolar değerindeydi.

Bir başka tanınmış kripto piyasası istihbarat platformu olan Glassnode, olağandışı bir BTC hareketi de fark etti. Coinbase’e gönderilen 10.000’e yakın BTC de dahil olmak üzere çoğu transfer dahiliydi. Glassnode, hükümet düzenleyicileri tarafından toplamda 40.000 BTC’nin taşındığını bildirdi .

Kaynak: Glassnode
Kaynak: Glassnode

İpek Yolu Kara Para Aklama

Silk Road, kara para aklama faaliyetleriyle ünlü bir karaborsa platformuydu. 2011 yılında Ross Ulbricht tarafından kurulan ABD’li düzenleyiciler, yasadışı faaliyetlerde bulunduğu şüphesiyle 2013 yılında kapattı. Bir dizi soruşturma ve ev aramasının ardından BTC’ye el konuldu ve şu anda suçtan ömür boyu hapis cezasını çekmekte olan Ulbricht’e kadar takip edildi.

Silk Road, BTC’yi kabul eden öncü web sitelerinden biriydi ve kara para aklama platformu olarak bilinmeye başladığından beri Bitcoin ve kripto, o zamandan beri hükümet nezdinde karmaşık bir itibara sahip oldu.

BTC Hareketlerinin Anlamı

Bunun gibi büyük BTC hareketlerinin olduğu zamanlarda korkulardan biri, Bitcoin bir borsaya giderse varlığın fiyatında büyük bir düşüş olabileceğidir.

Olayın ardından BTC fiyatı 22.469 dolardan 22.000 dolara hafif bir düşüş yaşasa da, Coinbase’e yalnızca yaklaşık 10.000 BTC (~217 milyon dolar) gitti ve muhtemelen satıldı. 49.000 BTC’nin tamamı satılmadığı için bu çok endişe verici olmamalı.

Bitcoin fiyatı şu anda 22.059 $ seviyesinde bulunuyor ancak kalan 39.000 BTC Coinbase’e veya başka bir borsaya taşınırsa daha büyük bir artış görebilir çünkü bu bir panik satışını tetikleyebilir.

 

1 Milyar Dolar Değerinde Bitcoin Hareket Halinde

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!