1 Haziran 2023 Ethereum Fiyatını Belirliyor!

ChatGPT'ye 2025'te Ethereum Fiyatını Sorduk; İşte Söylediği Şey
ChatGPT'ye 2025'te Ethereum Fiyatını Sorduk; İşte Söylediği Şey
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Makine Öğrenimi Algoritması, 1 Haziran 2023 İçin Ethereum Fiyatını Belirliyor

Makine öğrenimi algoritması, 1 Haziran 2023 için Ethereum fiyatını belirliyor
Makine Öğrenimi Algoritması, 1 Haziran 2023 İçin Ethereum Fiyatını Belirliyor

Geçtiğimiz hafta boyunca Ethereum ( ETH ) , düşüş yaşayan ve 27.000 doların altına düşen Bitcoin’in ( BTC ) aksine, fiyat hareketlerinde dikkate değer bir istikrar gösterdi . Bununla birlikte, ikinci en büyük piyasa değeri varlığı olan Ethereum’un bu dönemde direnç gösterdiğini ve güç belirtileri gösterdiğini not etmek çok önemlidir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve İnstagram kanalımızdan takip edebilirsiniz

Ethereum’un fiyatındaki bu istikrar, varlığa belirli bir düzeyde güven ve yatırımcı güveni olduğunu gösteriyor. Bu, genel piyasa dalgalanmalarına rağmen, Ethereum’un potansiyel yatırımcıları çekerek ve nispeten istikrarlı bir değer koruyarak zemini korumayı başardığını gösteriyor.

Bunu göz önünde bulunduran Finbold, 22 Mayıs’ta erişilen en son verilere göre 1 Haziran 2023’te ETH’nin fiyatını 1.792 $ olarak belirleyen kripto para birimi analitik ve tahmin platformu Price Predictions’daki makine öğrenimi algoritmalarına danıştı .

ETH 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: Fiyat Tahminleri
ETH 30 günlük fiyat tahmini. Kaynak: Fiyat Tahminleri

Hareketli ortalama ( MA ), göreceli güç indeksi ( RSI ), hareketli ortalama yakınsama sapma ( MACD ), ortalama gerçek aralık ( ATR ) ve Bollinger Bantları ( BB ) gibi teknik analiz ( TA ) göstergelerine dayanan algoritmalar , Ay sonuna kadar kademeli olarak düşmeye devam etmesi beklenen ETH fiyatına baskı sırasında % -1,3’lük bir düşüş öngörüyor.

Ethereum Fiyat Analizi

Şu anda ETH, gün için %0,06’lık hafif bir artışı yansıtan 1.816 dolardan işlem görüyor. Ancak hafta boyunca ETH %0,56’lık bir düşüş yaşadı. Bu fiyat hareketleri, son günlerde bir miktar aşağı yönlü baskı ile nispeten istikrarlı bir performansa işaret ediyor.

ETH 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold
ETH 1 günlük fiyat tablosu. Kaynak: Finbold

Destek ve direnç seviyelerini analiz ettiğimizde, 1.720 doların ETH için çok önemli bir destek seviyesi olduğunu görüyoruz, bu da satın alma ilgisinin güçlü olmasının beklendiği ve potansiyel aşağı yönlü hareketlerin sınırlı olabileceği bir fiyat noktasını gösteriyor. Öte yandan, 1.894 dolar direnç seviyesini temsil ediyor ve satış baskısının artabileceği bir fiyat noktası olarak hizmet ediyor ve aşılmadıkça potansiyel olarak yukarı yönlü hareketleri sınırlıyor.

Piyasa değeri açısından, Ethereum, kripto para piyasasındaki önemli konumunu vurgulayarak toplam 218,5 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahiptir.

Bu arada, TradingView’deki teknik analiz, ETH çevresinde büyük ölçüde düşüş eğilimi olduğunu gösteriyor. Gerçekten de, analize göre, bir günlük göstergeler 10’da bir ‘satış’ı gösteriyor; bu , 2’de ‘satış’ bölgesindeki osilatörlerin ve 8’de bir ‘satış’ olan hareketli ortalamaların özetidir .

ETH teknik analizi. Kaynak: TradingView
ETH teknik analizi. Kaynak: TradingView

Makine algoritmasına dayalı projeksiyonların gerçekleşip gerçekleşmeyeceği veya ETH’nin gidişatı değiştirmeyi başarması, uzaydaki daha fazla gelişmeye ve Bitcoin 27.600 $’daki direnci kırmaya çalışırken Ethereum’un güç göstermeye ne kadar devam edebileceğine bağlı olacaktır . 

1 Haziran 2023 Ethereum Fiyatını Belirliyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Coin Rapor ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!